Studium
Sztuki Fotografii
Studium
Sztuki Fotografii
Po okresie intensywnej nauki w ramach Studium Sztuki Fotografii przy Akademii Anima Mundi, nadszedł czas weryfikacji dotychczas poznanego materiału, oceny własnych umiejętności oraz własnych atutów. Być może część studentów będzie chciała zatrzymać się na etapie bycia Rzemieślnikiem, być może część zechce zgłębiać dogłębniej arkana sztuki. Temu celowi służył całodzienny egzamin podsumowujący dotychczasową pracę studentów, zarówno na podstawie złożonego portfolio i teczki z pracami domowymi, jak i częściom praktycznej i teoretycznej.
Studium Fotograficzne.
Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014
Cykl warsztatów organizowanych w ostatnim roku akademickim przez Akademię Anima Mundi spotkał się dużym zainteresowaniem i rozbudził wśród swoich uczestników apetyt na fotografię. Akademia otworzyła więc podwoje dla tych spośród nich, u których zrodziła się potrzeba systematycznej pracy nad tym, aby sztukę fotografowania uczynić narzędziem świadomego opowiadania o otaczającym świecie i świadomego komunikowania się z nim.
Pierwsze spotkanie – 10 stycznia 2015
Akademia Anima Mundi rozpoczyna dwuletni program nauki fotografii, poświęcony budowaniu własnego warsztatu twórczego, rozumianego jako zaplecze teoretyczne oraz umiejętności praktyczne, pozwalające na indywidualną ekspresję artystyczną. Zajęcia prowadzone będą w dwóch odrębnych modułach (do wyboru) – analogowym i cyfrowym, a każdy z nich prowadzić będzie uczestników od pierwszego stadia powstawania negatywu, poprzez jego obróbkę, aż do wywołania (wydruku) i wreszcie po profesjonalną oprawę passe-partout. W każdym z modułów uwzględnione zostały elementy edukacji estetycznej z zakresu teorii sztuki, podstaw rysunku oraz umiejętności formułowania ocen krytycznych.
Spotkanie informacyjne odbędzie się 10 stycznia 2015 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie o godz.10.00 (kawiarnia TriBeCa), zakończenie przewidujemy ok. godz. 16.00.
W trakcie spotkania, o godz. 11.00 zwiedzimy wystawę malarstwa Olgi Boznańskiej, o której twórczości opowie nam Pani Elżbieta Jaros-Wasilewska, artysta-rzeźbiarz, absolwentka krakowskiej ASP, wspaniały nauczyciel kilku pokoleń artystów.
Chętnych do nauki prosimy o przyniesienie portfolio (min. 10 odbitek papierowych/wydruków; wersja elektroniczna nie będzie uwzględniana) oraz wypełnionej ankiety z zagadnieniami technicznymi, które otrzymacie Państwo po zgłoszeniu mailowym.
Założeniem Studium Sztuki Fotografii jest przygotowanie uczących się do samodzielnej pracy i tworzenia. Prawdziwa twórczość jest sobie sama dostateczną causa efficiens et finalis.
Koncentryczny tok nauczania uwzględnia wszystkie zasadnicze elementy teorii konstruowania obrazu, techniki jego budowania, by już na wstępie zapewnić wgląd w pełny zakres czekających studentów zadań. Bardziej zaawansowane etapy szkolenia różnią się jedynie poszerzeniem i pogłębieniem umiejętności; ich istota pozostaje ta sama.
Prawdziwym celem każdej formy kształcenia – choć dość często o nim zapominamy – jest rozpalenie entuzjazmu do przyjmowania coraz większych wyzwań.